Ana Sayfa
Duyurular
8 Yarıyıllık Yeni Ders Planı

8 Yarıyıllık Yeni Ders Planı

 

Bölümümüzün muhtemelen onaylanacak 8 yarıyıllık programı aşağıdadır. Yaz okulunda ders seçmeden önce mağdur olmamanız için lütfen programı inceleyiniz. Daha önce belirtildiği gibi her dönem 5 ders var ve her bir dönem için ilk sene hariç, 3 ders zorunlu, iki ders seçmeli almanız gerekiyor. Yaz okulu itibariyle bölümü bitirmemiş her öğrenci bu plana tabi olmak durumunda. Bugüne kadar aldığınız dersler, yaz okulundan sonra yeni programa intibak edecek. 
Yeni programla ilgili birkaç hususu belirtelim: 
*Metin Okuma dersi Felsefi Metin Okuma olarak değişti,  
*17. yy. Felsefesi ile 18. yy. Felsefesi birleşti. Son iki dersten birinden başarılı olan yeni dersten (17-18.yy. Felsefesi) muaf olacak. 
*Yeni planda zorunlu olan Sosyal Psikoloji ve Sosyoloji Tarihi dersleri yeni dönemlerinde almayan öğrenciler için A ve B olarak açılacak ve bütün herkesin bu dersleri almaları sağlanacak. 
* Son olarak yaz okulunda açılması teklif edilecek dersler: Felsefeye Giriş, İlkçağ Yunan Felsefesi I, Klasik Mantık, Varlık Felsefesi, Osmanlıca I ve Osmanlıca II, Modern Mantık, Metinlerle Çağdaş Felsefe Akımları, Dil Felsefesi ve Bitirme Ödevi. 
* Yeni programdan durumunuzu kontrol edip ders tekli edebilirsiniz. Ancak seçmeli derslerde şuna dikkat edin: III. dönemden itibaren iki seçmeli ders alınmalıdır ve derslerin hangileri olduğu önemli değildir.
*Bu arada 1.8 barajının ve alması gereken ders varken 2. sınıftan 3. sınıfa geçilmesini önleyen kuralların kaldırıldığını tekrar hatırlatalım.
* Değişen yönetmelikle ilgili şu sayfayı mutlaka okuyunuz: http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr/ddepo/sss.pdf  
* Yeni 8 Yarıyıllık ders programını indirmek için tıklayınız